Wiener Kaffeehaus restaurant, Jeseník-Lázně

Vážení hosté a přátelé dobrého jídla, vítejte na stránkách naší lázeňské restaurace Wiener Kaffeehaus - jenž nese jméno dle původního názvu vily, ve které se nyní nachází. Samotná budova byla vybudovaná na počátku 20. století, pravděpodobně kolem roku 1907 v mondénním lázeňském stylu v Priessnitzových léčebných lázních ve městě Jeseník.

Nechte se svést vůní kávy a výhledy k Zlatohorské vrchovině stejně tak, jako její první hosté okouzlujícího období belle epoque, kdy Evropu ovládla secese, a v našich lázních se právě začalo budovat impozantní Sanatorium Priessnitz. Podlehněte této atmosféře v tradiční lázeňské kavárně Wiener Kaffeehaus.

Od historie po současnost

Historie nepřehlédnutelné kavárny Wiener Kaffeehaus na Gräfenberku se začala psát na začátku 20. století v okouzlujícím období belle epoque, kdy Evropu ovládla secese a v našich lázních se právě začalo budovat impozantní Sanatorium Priessnitz. Už tehdy kavárnu zdobilo hrázděné patro a štíty, které v nás probouzejí představy o mondénním lázeňském životě přelomu 19. a 20. století. Během uplynulého století však byla nejen kavárnou plnou švitořících hostů, ale i opuštěným smutným domem bez života. Až 17. června 2015 byla slavnostně obnovena její zašlá sláva a vůně kávy opět svádí k posezení s nádhernými výhledy.

Aktuality
Letošní sezónní provoz zahájen!

Letošní sezónní provoz zahájen!

V pondělí 1.5. po zimní provozní přestávce opět otevíráme náš provoz. A rovnou pro Vás máme připravený program na celý měsíc květen! Čekají Vás totiž živé přenosy MS v lední
Restaurace dočasně uzavřena

Restaurace dočasně uzavřena

Vážení hosté, z důvodu probíhající provozní přestávky je restaurace Wiener Kaffeehaus uzavřena. O termínu plánovaného otevření Vás budeme opět informovat. Děkujeme za pochope
Taneční večery

Taneční večery

Celé léto se můžete každý čtvrtek od 19:00 do 22:00 těšit na taneční večery, kterými střídavě doprovází bratři Weiserovi. Těšíme se na Vás.
Rozvoz jídel

Rozvoz jídel

Ve spolupráci se službou UrTago jsme pro Vás připravili novinku v podobě možnosti rozvozu jídel. Z pohodlí domova si tak objednáte a vychutnáte cekoliv z naší nabídky.